Nowa Wola 95,
21-107 Serniki

(81) 85 106 41
nowawola7(at)wp.pl

WSPOMNIENIE...

|
Urszula Mazurek
Odsłony: 2343

Uroczystość pogrzebowa św. pamięci Pana Józefa Bartkowicza  (1923  -  2011)   w dniu 01 kwietnia 2011r. godz. 15.00 w Kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Sernikach.

Rodzino pogrążona w bólu!

Szanowni zgromadzeni na tej żałobnej uroczystości!

Kiedy widziałam się ostatni raz ze św. pamięci Panem Józefem, a było to kilka miesięcy temu, mimo niedomagań zdrowotnych był otwarty na ludzi, chętny do rozmowy.

Cieszyło mnie to, że przychodził do szkoły, jeśli tylko pozwalało mu na to zdrowie. Zapamiętam spotkania w szkolnej kancelarii, gdzie dzielił się ze mną swoimi    wspomnieniami z pracy pedagogicznej w naszej szkole.

Lubił czytać. Z biblioteki szkolnej wypożyczał książki, szczególnie te historyczne. Pamiętam, że zaczytywał się Kraszewskim i Jasienicą.

Św. pamięci Pan Józef był nauczycielem przedmiotów zawodowych  w  Szkole Przysposobienia Rolniczego (przez cały okres jej istnienia) i nauczycielem- wychowawcą  w Szkole Podstawowej w Nowej Woli. Warto powiedzieć, że posiadał wykształcenie wyższe rolnicze, które ma lata 60 i 70 ubiegłego wieku było rzadkością w szkole, a na wsi w szczególności. Zmarły swoje wykształcenie w pełni oddał szkole i miejscowości, z którą był związany. Jego społecznikowski charakter powodował, że chętnie uczestniczył w życiu szkoły. Czuł się odpowiedzialny za uczniów i naszą placówkę.

Dane mi było przez kilka lat pracować ze św. pamięci Panem Józefem przed Jego odejściem na zasłużoną emeryturę pod koniec lat 80.

Odwiedzał szkołę też na emeryturze. Identyfikował się z nią, interesował się zmianami oświatowymi. Wykształcił  i wychował  ogromne grono absolwentów naszej placówki.  Liczni zachowają pamięć Jego osoby na trwałe i  z wdzięcznością.

Swoją obecnością w tym miejscu, chcemy podziękować za Jego pracę i trud nauczycielski. Żegnamy  człowieka, nauczyciela, wychowawcę.

Pogrążeni w żałobie, chcemy być ze Zmarłym św. pamięci Panem Józefem Bartkowiczem, byłym nauczycielem naszej szkoły, w Jego ostatniej drodze.

W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego  w Nowej Woli  i  swoim składam rodzinie Zmarłego szczere wyrazy współczucia.

Cześć Jego pamięci!

Danuta Dziubicka

Dyrektor Szkoły