Nowa Wola 95,
21-107 Serniki

(81) 85 106 41
nowawola7(at)wp.pl

XXV Międzydiecezjalny Konkurs: „Czy znasz Pismo Święte?”

|
Iwona Biała

Dnia 16 kwietnia 2024 r. w Kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Sernikach odbył się finał XXV Międzydiecezjalnego Konkursu "Czy znasz Pismo Święte?" W konkursie brało udział około 76 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów: Julia Olejnik, Marcel Chodun, Klaudia Gryzio, Wiktoria Wronisz, Martyna Włoch, Igor Gołębowski, Amelia Woźniak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody: „Mój Bóg, Moja wiara”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

PROJEKT KLASOWY

|
Iwona Biała

Projekt edukacyjny w klasie V

W związku z omawianą na lekcjach języka polskiego lekturą C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” chętni uczniowie klasy V wykonali tytułowe szafy według własnej interpretacji.

Zadanie projektowe było okazją do wspólnego planowania, kreatywnego działania i prezentowania rezultatów.

Szafy wyglądały fantastycznie!

 

Święto Chrztu Polski

|
Agnieszka Misztal

14 kwietnia obchodziliśmy w kraju Narodowe Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm 22 lutego 2019 r. Ma ono za cel „upamiętnienie chrztu Polski, dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego”.

Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę okolicznościową upamiętniającą to wzniosłe wydarzenie z dziejów historii Polski. Ponadto uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach historycznych, które pozwoliły im lepiej zrozumieć znaczenie tego wydarzenia.   

Obchody Narodowego Święta Chrztu Polski przypominają o chrześcijańskich korzeniach Europy, które stanowią fundament wartości i zasad naszego kraju.

 

 

 

Światowy Dzień Zdrowia- „Moje zdrowie, moje prawo”- Tydzień Zdrowia

|
Magdalena Miac

 

Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Działania prozdrowotne zaplanowaliśmy na Tydzień Zdrowia, który obchodziliśmy

w dniach od 8-12 kwietnia 2024r. Uczniowie oglądali  filmy na temat zdrowego stylu życia, a następnie w poszczególnych klasach wykonywali

różne zadania. Uczniowie klas I-III tworzyli plakaty promujące zdrowy styl życia. Uczniowie klas IV- VII oglądali filmy o zdrowym żywieniu oraz

przygotowywali pyszne, zdrowe kanapki, sałatki. Na lekcjach biologii, w-f i godzinach wychowawczych rozmawiano na temat zdrowych nawyków.

Przygotowano też tematyczną tablicę informacyjną. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje promujące zdrowy styl życia.

Więcej na temat Światowego Dnia Zdrowia:

https://www.gov.pl/web/psse-nidzica/swiatowy-dzien-zdrowia-2024

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

|
Iwona Biała

 

Dnia 05.04.2024r. w Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Dzieciaki podczas zajęć w grupach poznały „Jasia – chłopca, z krainy niebieskich motyli”. Rozmawiały na temat jego trudności – sposobów radzenia sobie z nimi oraz umiejętności, które posiada. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem bardzo ważna jest przewidywalność oraz powtarzalność sytuacji. Oceniły zgodnie, że osobom dotkniętym autyzmem musi być ciężko funkcjonować i trzeba ich wspierać oraz okazywać zrozumienie. Grupa przedszkolna pokolorowała pastelami motylki tworząc z nich wspólnie piękny plakat pod hasłem „Bądź niebieski”.