Nowa Wola 95,
21-107 Serniki

(81) 85 106 41
nowawola7(at)wp.pl

Kubusiowi Przyjaciele Natury

MIKOŁAJKI

|
Iwona Biała
Odsłony: 126

 

 

Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy

 

Dnia 8 grudnia 2022r. w świetlicy wiejskiej za Urzędem Gminy Serniki odbyły się „Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy” połączone z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego na temat „Co zagraża dzieciom na wsi”. Uczniowie przygotowywali się do konkursu podczas prelekcji prowadzonych w szkołach podstawowych na terenie gm. Serniki przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym oraz promowanie pozytywnych zachowań dzieci, związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich.

Prace plastyczne były oceniane przez Państwową Inspekcję Pracy, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Urząd Wojewódzki w Lublinie, Lubelską Izbę Rolniczą, Wójta Gminy Serniki.
Spotkanie uświetnił Bożonarodzeniowy występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli. Po zakończeniu programu artystycznego odbyło się wręczenie nagród przez najprawdziwszego Świętego Mikołaja.

Na zakończenie dla każdego czekał słodki poczęstunek przygotowywany przez organizatorów.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.