Nowa Wola 95,
21-107 Serniki

(81) 85 106 41
nowawola7(at)wp.pl

Czyste Powietrze wokół Nas

STYPENDIA

|
Urszula Mazurek
Odsłony: 251

   

 

Uroczyste wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Serniki

Dnia 5 grudnia 2022 r. nastąpiło uroczyste wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Serniki za rok szkolny 2021/2022 najzdolniejszym uczniom ze szkół podstawowych pobierających naukę na terenie naszej gminy oraz za wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Wśród nagrodzonych byli oczywiście uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i sporcie w minionym roku szkolnym.

Wójt Gminy Paweł Woźniak przywitał przybyłych, zaznaczając, że jest to pierwsza taka uroczystość w naszej gminie, ponieważ program stypendialny wpisujący się w gminny Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży powstał i został przyjęty uchwałą w lutym 2022 roku. Celem podjęcia takiej inicjatywy było przede wszystkim nagradzanie i promowanie uczniów uzdolnionych na terenie naszej gminy jak i poza gminą, ale również zachęcenie dzieci i młodzież do zdobywania wiedzy i osiągania wysokich wyników.

O stypendium mogli ubiegać się uczniowie, którzy w roku szkolnym 2021/2022:

osiągnęli wysokie wyniki w nauce uzyskali średnią ocen na koniec roku szkolnego w klasach IV-VI nie niższą niż 5,20 oraz w klasach VII-VIII średnią ocen nie niższą niż 5,10,

uzyskali wybitne osiągnięcia artystyczne na poziomie powiatu, województwa lub kraju,

we współzawodnictwie sportowym zajęli I, II lub III miejsce na szczeblu powiatowym, wojewódzki lub krajowym,

oraz godnie reprezentowali i promowali Gminę Serniki.

Stypendia w poszczególnych kategoriach wręczał osobiście Wójt Gminy Paweł Woźniak, wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz finansową nagrodę.

Stypendia Wójta Gminy Serniki otrzymało dziewięcioro uczniów naszej szkoły:

Za wyniki w nauce:

      Olga Dobrzyńska, kl. VIII

      Julia Olejniczek, kl. V

      Amelia Woźniak, kl. VIII

 Za osiągnięcia sportowe:

      Maja Czerwoniak kl. VIII

      Wojciech Gryzio kl. V

      Ada Reszko kl. IV

 

Wszystkim uczniom, nagrodzonym tym indywidualnym wyróżnieniem, a także ich rodzicom i nauczycielom Wójt Gminy złożył gratulacje i życzył dalszych sukcesów.